Legalni bukmacherzy w Polsce 2020

polscy bukmacherzy

Rynek bukmacherski jest ogromny. Z roku na rok przybywa graczy, którzy chcą spróbować swoich sił w bukmacherce. Ważnym jest, aby robić to z głową, wybierając tylko legalnie działających bukmacherów. Przypominamy, że tylko zakłady bukmacherskie z licencją od Ministra Finansów prowadzą swoją działalność zgodnie z polskim prawem. Sprawdź, którzy bukmacherzy legalnie organizują zakłady wzajemne. 

Legalni bukmacherzy online w Polsce

Legalni bukmacherzy muszą zostać akredytowani przez Ministerstwo Finansów. Zakłady bukmacherskie, które uzyskują zezwolenie na organizację zakładów wzajemnych, muszą zapewnić swoim graczom bezpieczeństwo. Dotyczy to zarówno danych osobowych gracza, jak i jego środków pieniężnych. Właśnie dlatego każdy bukmacher wymaga pełnej weryfikacji tożsamości gracza, a rejestracja konta obejmuje przesłanie szczegółowych danych na temat gracza oraz skanu dokumentu potwierdzającego jego tożsamość. W ten sposób bukmacher nie dopuszcza do sytuacji, kiedy to osoba niepełnoletnia chce zarejestrować konto bukmacherskie, lub ktoś próbuje otworzyć konto na nie swoje dane.

BukmacherAdresZezwolenie Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych
Zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez Internet
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.ul. Żurawia 8
00 – 503 Warszawa
TAK
TAK
FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.ul. Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego 15
43-400 Cieszyn
TAKTAK
STS S.A.ul. Porcelanowa 8
40 – 246 Katowice
TAKTAK

Traf – Zakłady Wzajemne
Sp. z o.o.
ul. Kijowska 1
03 – 738 Warszawa
TAKTAK
TOTOLOTEK S.A.ul. Taneczna 18B
02 – 829 Warszawa
TAKTAK
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.ul. Wańkowicza 3
40 – 384 Katowice
TAKTAK

SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
ul. 73 Pułku Piechoty 7A
40-496 Katowice
TAKTAK
TOTALBET ZAKŁADY BUKMACHERSKIE Sp. z o.o.ul. Jubilerska 10
04-190 Warszawa
NIETAK
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.ul. Królewska 18
00-103 Warszawa
TAKTAK
BestBet Sp. z o.o. z siedzibą
w Warszawie 
ul. Solec 18/U52
00-410 Warszawa
TAKTAK
Cherry Online Polska Sp. z o.o.ul. Gedymina 30
04-120 Warszawa
NIETAK
BEM Operations LimitedZwycięska 20A/204, 53-033 WrocławNIETAK
BetFan Sp. z o.o.ul. Śmiała 26
01-523 Warszawa
TAKTAK
eWinner
Sp. z o.o.
ul. Legionów 126-128
81-472 Gdynia
NIETAK
BetX Polska
Sp. z o.o.
ul. Stefana Batorego 5
43-300 Bielsko-Biała
NIETAK
Polski Bukmacher Sp. z o.o.ul. Limanowskiego 10
41-300 Dąbrowa Górnicza
TAKTAK
Mr BET zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.ul. Pochyła 7
43-400 Cieszyn
NIETAK
GO BET Sp. z o.o.ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
TAKNIE

STS

STS to obecnie najbardziej popularna firma bukmacherska. Bukmacher STS przyjmuje zakłady na wyniki wydarzeń sportowych oraz społeczno-politycznych na swojej oficjalnej stronie www, poprzez dedykowaną aplikację mobilną oraz stacjonarnie, czyli w punktach naziemnych. Bukmacher STS ma bogatą ofertę zakładów. Dodatkowo umożliwia oglądanie transmisji na żywo z meczów w STS TV. Dodatkowo STS stworzył także własny system wypłat, pozwalający na szybkie przelewy przez 7 dni w tygodniu. Jako jeden z pierwszych, bukmacher STS wprowadził zakłady na pokera oraz inne gry karciane do swojego serwisu – BetGames STS.

Fortuna

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie wchodzi w skład Fortuna Entertainment Group, czyli największej w Europie Środkowej i Wschodniej grupy prowadzącej zakłady wzajemne. Bukmacher Fortuna w Polsce przyjmuje legalne zakłady online oraz w punktach stacjonarnych (prawie 600 punktów naziemnych).

Totolotek 

Totolotek to najdłużej działający w Polsce legalny bukmacher, który swoją działalność prowadzi od ponad 25 lat. Zakłady sportowe przyjmuje zarówno online, jak i w punktach stacjonarnych zlokalizowanych w całej Polsce. Jest częścią międzynarodowej grupy Intralot, jednej z największych firm działających na rynku gier liczbowych, loterii, gier hazardowych i zakładów sportowych na świecie. Totolotek S.A., jako jedyna firma przyjmująca zakłady bukmacherskie w Polsce, należy do The European Lotteries and Toto Associaton (Międzynarodowego Stowarzyszenia firm Loteryjnych i Totalizatorów), będącego oficjalnym partnerem UEFA. Gracze mogą korzystać również z dedykowanej aplikacji mobilnej od bukmachera Totolotek, która dostępna jest zarówno na telefony z systemem operacyjnym iOS, jak i Android. 

LV BET 

Bukmacher LV BET to nowoczesny bukmacher, który oferuje zakłady na wszystkie dyscypliny sportu i na sporty wirtualne, zakłady na żywo i esport. Gracze zarejestrowani w serwisie LV BET mogą obstawiać zakłady na oficjalnej stronie www bukmachera, jego dedykowanej aplikacji mobilnej oraz w punktach naziemnych. Legalny bukmacher LV BET rozpoczął przyjmowanie zakładów bukmacherskich we wrześniu 2016 roku.

BETFAN 

Jedna z najmłodszych firm bukmacherskich. Zakłady bukmacherskie BETFAN wyróżniają się spośród konkurencji bardzo luźnym stylem komunikacji, wybitnie ciekawą ofertą na zakłady specjalne, czyli wydarzenia związane z kulturą i światem show biznesu. BETFAN posiada bardzo ciekawą promocję Radard365, w której oferuje inną promocję na każdy dzień w roku. 

EWINNER

eWinner to polski bukmacher, który  w całości należy do spółki Aleam sp. z o.o., a ta do Stefczyk Nieruchomości – Towarzystwo Zarządzające SKOK, która to jest właścicielem Stefczyk Finanse. Bukmacher eWinner prowadzi działalność tylko w internecie, więc gracze mogą obstawiać zakłady za pośrednictwem strony www oraz aplikacji mobilnej. Ambasadorem marki jest Marcin Gortat. Bukmacher eWinner ma bardzo szeroką ofertę promocyjną. Poza bonusem powitalnym oferuje wiele innych atrakcji. 

FORBET 

Bukmacher forBET działa na polskim rynku od 2016 roku. ForBET początkowo działał tylko w internecie, ale od 2018 roku prowadzi działalności stacjonarną. Na tę chwilę bukmacher ma ok. 40 punktów naziemnych, gdzie gracze mogą obstawiać zakłady. Poza punktami stacjonarnymi dostępne są także terminale bukmacherskie rozmieszczone w pubach sportowych i stacjach benzynowych, których jest ok. 60. Oferta forBET na wydarzenia związane ze sportem jest bardzo szeroka. Bukmacher ma w swojej ofercie zakłady na 30 dyscyplin sportowych.

TOTALBET 

TOTALbet to nowa firma bukmacherska, u której można grać poprzez stronę internetową www oraz aplikację mobilną. Aplikacja bukmacherska jest obecnie dostępna tylko dla urządzeń z oprogramowaniem Android. Bukmacher oferuje ciekawe promocje. Umożliwia grę bez podatku lub akcję TOTAL BOOST, czyli powiększone kursy. 

SUPERBET

Bukmacher Superbet działa od trzech lat na polskim rynku. Gracze mogą korzystać z jego oferty online oraz stacjonarnie. Od jakiegoś czasu zakłady można obstawiać także poprzez dedykowaną aplikację mobilną od Superbet. Bukmacher znany jest od wielu lat, w 2008 rozpoczął swoją działalność w Rumunii. 

Ustawa hazardowa 2017 

Nowelizacja ustawy hazardowej z 2017r. miała na celu regulację rynku usług bukmacherskich. Jej głównym zadaniem było zwiększenie bezpieczeństwa graczy oraz wyeliminowanie nielegalnych bukmacherów. Rozporządzenia weszły w życie 1 kwietnia 2017 roku. Od tego momentu na polskim rynku mogą działać tylko legalni bukmacherzy internetowi, posiadający licencję MF. Wszyscy dostawcy internetu są zobowiązani do blokowania dostęp do stron internetowych nielegalnych bukmacherów, zgodnie z obowiązującym Rjestrem Domen Zakazanych. Za niewypełnienie się z tego obowiązku grożą im wysokie kary finansowe. 

Jak sprawdzić, czy bukmacher jest legalny? 

Wśród graczy rośnie świadomość na temat legalnych i nielegalnych zakładów bukmacherskich, dlatego bardzo często można natknąć się w internecie na pytanie o to, czy dany bukmacher jest legalny. Najprostszym sposobem, by sprawdzić, czy strona bukmacherska jest w pełni legalna, jest wejście na oficjalną stronę Ministerstwa Finansów, gdzie są opublikowane fotokopie decyzji ustanawiających udzielić licencji na oferowanie zakładów bukmacherskich w Polsce. Te skany są dowodem na to, że spółki mają zezwolenie na prowadzenie zakładów sportowych. 

Drugim elementem, który stanowi potwierdzenie tego, czy bukmacher działa w pełni legalnie, jest adres jego siedziby. Aby móc starać się o zezwolenie od Ministra Finansów, bukmacher musi posiadać swoją siedzibę na terenie naszego kraju. Ponadto, domena bukmacher musi mieć rozszerzenie “.pl”, zauważ, że adresy stron www wszystkich legalnych bukmacherów zawsze kończą się na “.pl”. Końcówka “.com” w domenie, która oferuje zakłady sportowe, powinna wzbudzić Twoje podejrzenia, najprawdopodobniej jest ona nielegalna. Legalnego bukmachera można również rozpoznać po tym, jak wygląda jego proces rejestracyjny. Każdy legalny bukmacher musi wymagać od gracza przesłania wielu danych oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość. Pamiętaj jednak o tym, że wielu legalnych bukmacherów wprowadziło możliwość szybkiej rejestracji bez weryfikacji, dzięki czemu gracze mogą obstawiać zakłady tuż po zalogowaniu, jednak mimo to, każdy z nich jest zobowiązany do dokończenia pełnej weryfikacji w określonym terminie. 

Konsekwencje gry w nielegalnych zakładach bukmacherskich 

Zgodnie z obowiązującą ustawą hazardową można obstawiać zakłady sportowe tylko u bukmacherów, którzy mają ważną licencję Ministerstwa Finansów. Granie u bukmacherów, którzy takiego zezwolenia nie posiadają, może prowadzić do kar finansowych. Według art. 107 kodeksu karnego skarbowego, uczestnictwo w zagranicznych zakładach wzajemnych z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych. Min. stawka dzienna, która wynosi jedną trzydziestą najniższego krajowego wynagrodzenia, to 70 zł. Kara może więc kosztować gracza nawet 8,4 tys. zł.