Zakłady bukmacherskie w Niemczech. Gdzie obstawiać na rynku niemieckim?

niemcy

Zakłady bukmacherskie w Niemczech mogą nas mocno zaskoczyć. W przeciwieństwie do Polski bukmacherzy nie promują się tam na koszulkach najpopularniejszych zespołów piłkarskich. Trudno też w pierwszej chwili wymienić więcej niż jedną niemiecką firmę bukmacherską, więc ktoś niezorientowany w temacie mógłby powiedzieć, że branża bukmacherska w Niemczech nie ma się najlepiej. Błąd. Niemcy są trzecim co do wielkości rynkiem bukmacherskim na świecie. Około 80 operatorów oferuje zakłady w języku niemieckim, nawet jeśli ich siedziba mieści się w innym kraju. Rozwój biznesu bukmacherskiego w Niemczech przebiega błyskawicznie, a poziom usług jest wysoki.

Legalne zakłady w Niemczech

Niemcy to bogaty kraj, w którym mieszka ponad 83 miliony ludzi. To znakomite warunki dla prowadzenia działalności bukmacherskiej. Jak postrzegamy Niemców? Jako zorganizowanych i dbających o porządek, ale też przestrzegających zasad. Można by więc stwierdzić, że mają mnóstwo ograniczających przepisów w branży bukmacherskiej. Nic bardziej mylnego. Prawo niemiecki nie jest do końca dopracowane w tym sektorze, co daje więcej możliwości graczom zakładów bukmacherskich.

Niemcy i hazard – ustawa hazardowa

Od wielu lat hazard w Niemczech nie jest ściśle uregulowany od strony prawniczej. Głównym dokumentem określającym prawo w tym aspekcie jest Traktat Międzystanowy o hazardzie. Jednak zakłady bukmacherskie w Niemczech działają jako jedne z najdłuższych w Europie, dzięki czemu rynek ten zdążył się już mocno rozwinąć. Przede wszystkim nad tematem hazardu w Niemczech czuwają Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. To one nadzorują zakłady bukmacherskie w Niemczech. Od początku 2019 mogą one wydać nieograniczoną liczbę licencji bukmacherskich dla firm zza granicy.

W przypadku kasyn online nie ma aż takiej pobłażliwości. Uznaje się je tu za nielegalne w znacznej większości. Tylko jeden land ma zezwolenie na prowadzenie tego rodzaju działalności. Dopiero w 2021 roku ma dojść do uregulowania prawa dotyczącego hazardu online w pozostałych landach, gdzie póki co są dozwolone tylko zakłady sportowe. Nic dziwnego, że Niemcy spoglądają często na to, jak wygląda hazard we Francji i głowią się nad tym czy nie rozpocząć gry u swoich sąsiadów.

Podatki w Niemczech

Zakłady bukmacherskie w Polsce są objęte mnóstwem podatków. Każdy zakład ulega 12% opodatkowaniu, a gdy Twoja wygrana może przekroczyć 2280 złotych, podlegasz kolejnemu podatkowi od wygranych. Nie zachęca to na pewno żadnego z graczy, a wręcz przeciwnie. Odstrasza rodzimych typerów. W Niemczech każdy zakład podlega 5% podatkowi. Jest to stała wartość niezależnie od tego za ile obstawiamy. 

Niemcy – obstawianie zakładów bukmacherskich

Aby móc obstawiać zakłady w Niemczech, musisz znajdować się na terytorium Niemiec. Jeśli będziesz chciał grać z Polski, zostaniesz zablokowany. Dobrze o tym pamiętać, jeśli często zmienia się miejsce pobytu, a chcemy grać u niemieckich bukmacherów. Do tego będzie Ci potrzebne zarejestrowanie konta u bukmachera. Wymagane jest podanie podstawowych danych i wpłata depozytu. Później możesz już swobodnie obstawiać mecze i wygrywać euro.

Bukmacherzy w Niemczech

Wiele firm bukmacherskich w Niemczech to zagraniczni operatorzy. Nie mają oni swoich siedzib w kraju, ale wspomniana wyżej ustawa, nie wymaga tego od bukmacherów w Niemczech. Wyjątkiem jest Oddset Sportwetten, który wywodzi się właśnie z Niemiec. Posiada on szeroką sieć punktów stacjonarnych liczącą sobie ponad 15 000 lokali naziemnych, co świadczy o sile bukmachera. Mimo że posiada on ofertę tylko na najważniejsze dyscypliny sportowe, to i tak Niemcy bardzo chętnie korzystają z jego usług. Nawet jeśli za samo obstawienie kuponu musisz zapłacić 0,50 euro, a przy odbieraniu 

wygranej okazać kartę klienta, Oddset SportWetten cieszy się dużą popularnością. 

Innym popularnym bukmacherem w Niemczech jest Tipico, który oprócz obstawiania online prowadzi też lokale fizyczne. Tipico także jest w niemieckiej branży bukmacherskiej od wielu lat, a w ostatnich latach dzięki ambasadorom w postaci Petera Schmeichela czy Olivera Kahna uzyskał większy rozgłos. W Tipico możemy liczyć na więcej dyscyplin do obstawiania, a także aplikację mobilną. Sami wybierzcie, który z bukmacherów do was bardziej przemawia.

Podobne wpisy